İLK TƏŞKİLATLAR
 

İnstitutların adları

Soyadı, adı, atasının adı

 

İnformasiya Texnologiyaları İnstitutu

Abdullayev Səyyar Həbib oğlu 

050 347 46 80

Neft Kimya Prosesləri İnstitutu

Ağayev Bahadur Kərim oğlu

050 333 14 15

Riyaziyyat və Mexanika İnstitutu

Mirzəzadə İradə Hətəm qızı

050 746 12 28

Rəyasət Heyəti

Fərzəliyev Zülfüqar İslam oğlu

050 214 02 34

Fizika İnstitutu

Bağırova Sitarə Məmmədhüseyn qızı

050 668 63 37

Zoologiya İnstitutu

Nərimanova Vüsalə Saleh qızı

055 917 47 56

Şəki Regional Elmi Mərkəzi

Bəkirov Qüdürət Məmməd oğlu

050 392 03 85

Hüquq və İnsan Haqları İnsitutu

Məmmədova Leyla Cəlil qızı

077 310 65 15

Mərkəzi  Elmi Kitabxana 

Həsənova Nazilə Süleyman qızı

051 544 45 10

Kataliz Qeyri – Üzvü Kimya İnstitutu 

Əfəndi Arif Cavanşir oğlu

050 640 06 64

Arxeologiya və Etnoqrafiya İnstitutu

Ələkbərov Abuzər İbrahim oğlu

050 384 62 79

Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyi

Muradəliyeva İnarə Çingiz qızı

050 611 26 70

Mərkəzi Nəbatət bağı

Əliyev Eldar Yahya oğlu

050 517 36 80

Mikrobiologiya İnstitutu

Hüseynov Anar Teyyub oğlu

 050 288 22 33

H.Cavidin Ev Muzeyi

Sadıxova Elina Viktorovna

050 334 27 32

İdarəetmə Sistemləri İnstitutu

Əzizova Zəhra Ələkbər qızı

050 372 67 15

Əlyazmalar İnstitutu

Hacıyeva Zahidə Mirzə qızı

050 345 07 64

Coğrafiya İnstitutu

Haqverdiyev Abil Tağı oğlu

050 675 53 22

Tarix İnstitutu

Həsənov Hacı Nuru oğlu

050 386 23 52

Azərbaycan Milli Ensiklopediyası Elmi Mərkəzi

İbrahimov Büyükağa Rahib oğlu

050 210 13 50

Fiziologiya İnstitutu 

Qurbanova Gilas Alı qızı

050 319 64 43

Polimer Materialları  İnstitutu

Quliyev Kazım Qafar oğlu

050 750 47 33

Respublika Seysmoloji Xidmət Mərkəzi

Quliyeva Aygün Baba qızı

050 389 95 50

Memarlıq və İncəsənət İnstitutu

Əlilicanzadə Qorxmaz Məmməd oğlu

070 777 66 18

Ədəbiyyat İnstitutu

Abdullayeva Nərgiz Mərdan qızı

050 614 64 94

Nizami adına Ədəbiyyat Muzeyi

Qənbərli Ceyran Vasif qızı

050 584 19 26

Aşqarlar Kimyası İnstitutu

İsakov Elxan Urşan oğlu

050 429 01 61 

Dendrologiya İnstitutu

Zeyvəliyeva Tünzalə Nəriman qızı

051 329 01 00

Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutu

Məmmədov Məmməd İsa oğlu

050 215 00 92

Botanika İnstitutu

Muxtarova Şəkər Cəlal qızı

050 750 88 14

Fəlsəfə İnstitutu

Əhmədova Asya Humayaq qızı

050 649 47 95  

Şərqşünaslıq İnstitutu

Əlimuradov İlkin Ənvər oğlu

050 755 79 97 

Şamaxı Astrofizika Rəsədxanası

Mustafa Famil Rafiz oğlu

050 440 07 55

Folklor İnstitutu

Orucov Tahir Talıb oğlu 

050 356 73 75

İqtisadiyyat İnstitutu

Paşa Tanrıverdi Əhməd oğlu

050 352 32 60

Genetik Ehtiyatlar İnstitutu

Sadıqov Hamlet Bəykişi oğlu

050 391 12 53

Geologiya və Geofizika  İnstitutu

Əliyev Kamran Əliqulu oğlu

050 220 50 11

Dilçilik İnstitutu

Əliyeva Sevinc Novruz qızı

050 312 58 31

Gəncə Regional Elmi Mərkəzi

Hacıyeva Nailə Natiq qızı

050 622 01 92 

Radiasiya Problemləri İnstitutu

Mahmudov Hökmən Mövəcət oğlu

050 622 42 50

Təcrübə sənaye zavodu

Rüstəmov Səxavət Təbriz oğlu

050 559 59 51

Neft Qaz İnstitutu

Şıxıyev Nuhbaba Hacıbaba oğlu

050 346 95 36

Qafqazşünaslıq İnstitutu

Əliyeva Aynur Nizami qızı

051 447 39 04

Elm Tarixi İnstitutu

Bədəlova Aysel Rasim qızı

070 838 04 54

Molekulyar Biologiya və Biotexnika İnstitutu

Babayev Həsən Qərib oğlu

050 533 22 72

Təbiət Tarixi Muzeyi

Süleymanov Teymur Yəhya oğlu

 055 771 52 06 

Biofizika İnstitutu

Aslanov Rasim Bəxtiyar oğlu

050 369 85 35

"AMEA Yüksək Texnologiyalar Parkı" 

Həsənli Nəzrin Hacı qızı

 050 739 33 73

“Elm” Nəşriyyatı

Əzizov Ramil İsmayıl oğlu

055 700 93 33

Lənkəran Regional Elmi Mərkəzi

Qasımov Namik Cəbi oğlu

050 598 14 22