İLK TƏŞKİLATLAR
İnstitutların adları
Soyadı, adı, atasının adı
 
İnformasiya Texnologiyaları İnstitutu
Abdullayev Səyyar Həbib oğlu 
050 347 46 80
Neft Kimya Prosesləri İnstitutu
Ağayev Bahadur Kərim oğlu
050 333 14 15
Riyaziyyat və Mexanika İnstitutu
Babayev Əli Əvəz oğlu 
050 303 03 10
Rəyasət Heyəti
Babayev Ramiz İmran oğlu
050 682 70 21
Fizika İnstitutu
Bağırova Sitarə Məmmədhüseyn qızı
050 668 63 37
Zoologiya İnstitutu
Əhmədov Barat Abdulla oğlu
050 422 10 72
Şəki Regional Elmi Mərkəzi
Bəkirov Qüdürət Məmməd oğlu
050 392 03 85
Hüquq və İnsan Haqları İnsitutu
 
 
Mərkəzi  Elmi Kitabxana 
Həsənova Nazilə Süleyman qızı
051 544 45 10
Kataliz Qeyri – Üzvü Kimya İnstitutu 
Əfəndi Arif Cavanşir oğlu
050 640 06 64
Arxeologiya və Etnoqrafiya İnstitutu
Ələkbərov Abuzər İbrahim oğlu
050 384 62 79
Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyi
Əliyeva Gülşən Alik qızı
050 409 25 75
Mərkəzi Nəbatət bağı
Əliyev Eldar Yahya oğlu
050 517 36 80
Mikrobiologiya İnstitutu
Hüseynov Anar Teyyub oğlu
 050 288 22 33
H.Cavidin Ev Muzeyi
Sadıxova Elina Viktorovna
050 334 27 32
İdarəetmə Sistemləri İnstitutu
Əzizova Zəhra Ələkbər qızı
050 372 67 15
Əlyazmalar İnstitutu
Hacıyeva Zahidə Mirzə qızı
050 345 07 64
Coğrafiya İnstitutu
Haqverdiyev Abil Tağı oğlu
050 675 53 22
Tarix İnstitutu
Həsənov Hacı Nuru oğlu
050 386 23 52
Azərbaycan Milli Ensiklopediyası Elmi Mərkəzi
İbrahimov Büyükağa Rahib oğlu
050 210 13 50
Fiziologiya İnstitutu 
 
 
Polimer Materialları  İnstitutu
Quliyev Kazım Qafar oğlu
050 750 47 33
Respublika Seysmoloji Xidmət Mərkəzi
Quliyeva Aygün Baba qızı
050 389 95 50
Memarlıq və İncəsənət İnstitutu
Əlilicanzadə Qorxmaz Məmməd oğlu
070 777 66 18
Ədəbiyyat İnstitutu
Rüstəmli Asif  Heydər oğlu
050 319 80 03
Nizami adına Ədəbiyyat Muzeyi
Qənbərli Ceyran Vasif qızı
050 584 19 26
Aşqarlar Kimyası İnstitutu
Məmmədov Fikrət Ələsgər oğlu
050 430 07 33
Dendrologiya İnstitutu
Zeyvəliyeva Tünzalə Nəriman qızı
051 329 01 00
Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutu
Məmmədov Məmməd İsa oğlu
050 215 00 92
Botanika İnstitutu
Mirzəyev Oqtay Hafiz oğlu
050 389 44 66
Fəlsəfə İnstitutu
Əhmədova Asya Humayaq qızı
050 649 47 95  
Şərqşünaslıq İnstitutu
Əlimuradov İlkin Ənvər oğlu
050 755 79 97 
Şamaxı Astrofizika Rəsədxanası
Mustafa Famil Rafiz oğlu
050 440 07 55
Folklor İnstitutu
Orucov Tahir Talıb oğlu 
050 356 73 75
İqtisadiyyat İnstitutu
Paşa Tanrıverdi Əhməd oğlu
050 352 32 60
Genetik Ehtiyatlar İnstitutu
Sadıqov Hamlet Bəykişi oğlu
050 391 12 53
Geologiya və Geofizika  İnstitutu
Əliyev Kamran Əliqulu oğlu
050 220 50 11
Dilçilik İnstitutu
Əliyeva Sevinc Novruz qızı
050 312 58 31
Gəncə Regional Elmi Mərkəzi
Hacıyeva Nailə Natiq qızı
050 622 01 92 
Radiasiya Problemləri İnstitutu
Mahmudov Hökmən Mövəcət oğlu
050 622 42 50
 
   
Təcrübə sənaye zavodu
Rüstəmov Səxavət Təbriz oğlu
050 559 59 51
Neft Qaz İnstitutu
Şıxıyev Nuhbaba Hacıbaba oğlu
050 346 95 36
Qafqazşünaslıq İnstitutu
Əliyeva Aynur Nizami qızı
051 447 39 04
Elm Tarixi İnstitutu
Bədəlova Aysel Rasim qızı
070 838 04 54
Molekulyar Biologiya və Biotexnika İnstitutu
Babayev Həsən Qərib oğlu
050 533 22 72